HABEMUS PAPAM by nanni moretti

Temat przeniesiony do archwium.
Widzieliscie juz ten film???? Ponoc super. Czytalem recenzje na www.italianonfiction.pl - i bardzo pozoytywnie. KTos wie kiedy bedzie film dostepny w Polsce????
I pomyśleć, że tak poważałem i lubiłem Sthura.:(
kiedy będzie dostępny? na pewno zaraz nas Pan o tym poinformuje pod innym nickiem! :D
Tak, "przypadkowo" premiera niemal w tym samym czasie jest, co beatyfikacja Jana Pawła II.
Premiera filmu i beatyfikacja w tym samym czasie nie powinna dziwic. Zastanawiam sie, czy film ma szanse w Cannes. A co do Stuhra - jak dobrze pamietam, to gral juz w filmie Morrettiego - Caimano.
Oczywiście, że nie dziwi.
Wywołuje obrzydzenie.
Why? Film - jak czytalem - nie jest antykatolicki?
Cóż, film który pokazuje blokadę psychiczną papieża, która nie pozwala mu objąć stanowiska i zmusza do ucieczki...
Owszem, nie jest to otwarte antykatolickie przesłanie, ale ma na celu wyśmiewanie katolicyzmu przez lewactwo i pejsatych. Zawsze tak było. To podobna sytuacja, jaka się zdarza co roku w okolicy Bożego Narodzenia: dziwnym trafem, właśnie wtedy, jakiś "wybitny izraelski uczony" odkrywa albo grób kogoś z domniemanego rodzeństwa Jezusa albo coś równie ekscytującego.
aaaa, to pewnie dlatego Watykan zachwala film
Aaaa, nie wiedziałem, że zachwala.
A zachwala?
Można linka dostać z tą laudacją?
Temat przeniesiony do archwium.