Sardyńczycy

Temat przeniesiony do archwium.
haj forumowiczom :) najgorsze czego nie lubię wyrażając jakąs opinię to generalizowania, ale w tym przypadku to właśnie o taką opinię mi chodzi. Jacy są Sardyńczycy z charakteru? czy jeżeli ktoś zna i może porównać typowych Włochów, Sycylijczyków i Sardyńczyków to mógłby wyrazić swoją opinię. szukałam w wyszukiwarce nic co by mnie satysfakcjonowało nie znalazła. Chodzi mi głównie o ich sposób bycia etc etc pozdrawiam kamila
co znaczy HAJ ??????????????
haj- cześć, sie ma itp :)
po co na forum włoskim piszesz coś co nie jest ani polskie, ani włoskie... mało tego pewnie angielskiego też nie znasz bo tak się tego słowa nie pisze.
Uwierz mi że mój angielski jest na bardzoooo dobrym poziomie, nie mnie Ciebie oceniać- nie mam zamiaru bo nie tego szukałam a "haj"-miedzy znajomymi, przyjaciółmi używamy notorycznie :) jeżeli nie czujesz takiej potrzeby aby podzielić się Swoimi spostrzeżeniami na temat Sardyńczyków to dziękuję. pozdrawiam Kamila
Sardów Kamilko, Sardów. Mieszkaniec Sardyni to Sardo. Chyba że o puszkowaną sardynkę płci męskiej Ci chodzi to może wtedy będzie sardyńczyk.Ale spostrzeżeń nie mam żadnych więc się nie podzielę bo preferuję tuńczyka w oliwie z oliwek.
Haj....hmmm...zawsze myślam że pisze się hi ...
Kamilka z męskim nickiem ... niezły galimatias :P
eeee tam galimatias ..ważne że haj opanowała i sardynki do puszek poładowała.
A może to haj miało brzmieć hau hau????
do reksia pasuje jak znalazł

zresztą kto normalny chce porównywać Sycylijczyka z sardynką????...............nawet taką w sosie własnym
Mylisz się Margo. Na mieszkańca Sardynii po polsku mówi się Sardyńczyk a słowo Sardo w języku polskim nie funkcjonuje. Sprawdź sobie w encyklopedii:
http://encyklopedia.pwn.pl/haslo.php?id=3972398
wikipedia wiele bzdur wypisuje to jedna sprawa, ja jednak ironicznie odniosłam się do sposobu pisania reksia (reksi?) bo skoro dla niej haj jest takie oczywiste to i Sardo niech będzie.
a w wikipedii widziałam, wiem jak po polsku jest Sardo.
kurcze....brak przekazu werbalnego jest jednak czasami dokuczliwy ...
To nie był link do Wikipedii, ale do encyklopedii PWN, w której raczej nie wypisuje się bzdur...Skoro to nie jest sekcja "Solo italiano" to lepiej używać polskiego nazewnictwa niż włoskich naleciałości.
Dzięki ggab1 :)za utarcie nosa Margo49 :), choć cały czas jestem przy tym, czego chciałam sie dowiedzieć. co do mojego nicku i imienia to chyba nie muszę się tłumaczyć. Przepraszam nie widzę takiej potrzeby :) ale dla zainteresowanego Margo49- Reksio to mój ukochany piesek :) z goracymi pozdrowieniami dla Wszystkich Kamila
utarcie nosa?? hmmmm...hahaha...no niech Ci będzie skoro jestes o tym przekonana ...no to ...HAJ
czasem mam wrażenie że ludzie dorosli są gorsi niz dzieci. ja moge zrozumieć że internet i różne fora internetowe dają gamę możliwości żeby "zabłysnąć" inteligencją przed innymi, ale po co na siłę skoro nie ma się nic ciekawego do wypowiedzenia......
...pzdr dla reksia :):):)
Kamilko, sorryyyy...ja naprawdę żartuję. Ale słowo pisane , bez kontaktu werbalnego wygląda czasem inaczej niż by się chciało przekazać.
To tylko żarty, niewinne żarty. Jeśli obraziłam Cię to zupełnie nieświadomie, za co przepraszam.
To co? Zgoda?
to co teraz????....ja mam zmienic nicka na Kubuś?????? Kubusiątko...Kubsik..Kubson..Kubica..Kubelek...czy z wloskiego Kubi...Giaccomino?..doradzcie mi .ktory nick bedzie lepszy...dodam sobie... dodam sobie do nicka date urodzin psa 409!...i mozliwe ,ze z miłośći do psa w nastepnym zyciu bede PSEM?????
Gośka, Ty mi tu zamętu nie siej bo moja psina się zwie ..............FIGA ! A JA ŻADNEMU MAKARANIORZOWI FIGA NA MNIE WOŁAĆ NIE POZWOLĘ.
Więc kto se miłuje niech se miłuje , ja tam przy banalnej Margo49 pozostanę
Hahahah Margo zalosne! Taka gafa... no niezle! Widze, ze Ty ze slownikiem PWN tez sie nie znasz dobrze.
nie moja droga, to nie gafa tylko żartobliwe (ironiczne?) odniesienie się do wypowiedzi Kamili.
Źle zrozumiana przez Kamilę , przeprosiłam ją. Ale Tobie nic do tego !!!!
Żałosna natomiast jesteś Ty węsząca po cudzych śladach i ewidentnie dążąca do podsycania kłótni na forum.Zamiast studiowania encyklopedii proponuję zapoznać się z jakimś serwisem z poradami z zakresu dobrego zachowania.
! Brava, brava... :P Nie zrozumialas jeszcze, ze ja to wszystko zartem!? Chyba tegi mozg masz...
bello nome x caneee ......buhahahahaha...rzeczywiscie jak bys tak tu dalnicka FIGA.....to by wszyscy faceci chcieli ztoba rozmawiac..Wlosi z Solo Italiano pierwsi...potem ci Badoooo..no i i moze czesc z Fejsboka by sie tu przeniosla hehehehehehehehe dobre...ladne imie Ile Figa ma lat?
tęgi mózg to inaczej mądra ...ty za to masz' ciezki dowcip'..mozna rzecz..trudny do pojecia bo nie napisany we wlasciwym miejscu i we wlsciwym momencie..do tego tez trzeb miec wyczucie..i lekka reke by wiedziec co gdzie i kiedy..kliknac na wpis...to sie nazywa dyplomacja i taktowne zachowanie
Figusia, jamniczka ma prawie 5 lat. A imię jej wybrało moje najmłodsze dziecię nie wiedząc co słowo to znaczy po włosku....to co? zmieniamy nicki na "psioukochane" ?
Aleście mi namieszały. Znaczy, jak: etymologia "listka figowego" jest taka, że on kurde, figę przykrywał?
No a Adam, jakie zielsko se na przyrodzenie dał w takim razie?:))
No to mam szczescie ze moja "bestia" sie wabi Punto ;)
oj masz, masz
trzeba widzieć wzrok ludzi jak moja śliczna, słodka blondyneczka, z oczkami jak aniołek woła gdy zobaczy jamnika na ulicy
"MAMA, MAMA PATRZ ! TAKI SAM JAK NASZA FIGA !!!
mamy wkraju drugiego..nazywa sie Quattro ma 3 lata ..jak byl maly to bardzokłatrosiowal..calymi dniami kłatrosiował..szczegolnie zębami kłatrosiował i nie przestawal..skłatrosikowal mi caly dom ..i wyklatrosikował doszczetnie ale to doszczetnie dywan...wolamy go Kłatrosik...od Janosika i janosikowania po domu....ma cudne wielkie oczy i niesamowity baryton jak glos Bernarda Ladysza
Adam mogl sobie wziac np. finocchio..bo skad sie wzieli frocci?
hmm powroce do tematu postu ....."Jacy są Sardyńczycy z charakteru? czy jeżeli ktoś zna i może porównać typowych Włochów, Sycylijczyków i Sardyńczyków to mógłby wyrazić swoją opinię. szukałam w wyszukiwarce nic co by mnie satysfakcjonowało nie znalazła. "..moim zdaniem sardynczycy..sardzi sa nizsi od normalnego wlocha...pozatym drugie co zaobserwowlam ..kalmaia jak najeci...i nie odpuszczaja w zywe oczy łża jak psy...cokolwiek obiecuja nie dotrzymuja nigdy danego slowa....leniwi..przepuszczaja kase na hazard...maja o sobie wielke mniemanie...a sa tacy..pieni di se...Porownuje ich do Wlochow, do Sycyjczykow to juz nie, bo tych ktorych znam to od dawana na Polnocy mieszkaja..sa zawsze weseli i otwarci....pieknie spiewaja..W Itali jest jedna zasada...regola per cui chi si fa i cazzi suoi .. ..i to obowiazuje wszystkich..bez podzialu na regiony czy kraj pochodzenia oponenta I raczej tu nie chodzi o charakter tylko warto zwrocic uwage ze tu sa ludzie odmiennej kulturyniz nasza ..wiec sa rozni od nas...Sardynia siedlisko mafi Sycylia siedlisko mafi...Italia ..mafia grasuje wszedzie....wiec albo przyjaznisz sie z kryminalistami albo decydujesz sie trzymac sie z dala od klopotow. twoj wybor... Co do charakteru Charakter to mozna miec silny albo slaby.Charakteru nie mozna zmienic..Charakter to osobowosc ,sa 4 typy osobowosci: choleryk sangwinik melancholik i flegmatyk...sa oni zarowno w kraju jak i we Wloszech :D
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia