slub i wesele we Wloszech

Temat przeniesiony do archwium.
Witajcie, duzo sie naczytalam na forum o organizacji slubow i weseli polsko-wloskich w Polsce. Mam pytanie do dziewczyn, ktore zdecydowaly sie wziac slub we Wloszech. Jakie dokumenty sa potrzebne? Podzielcie sie wrazeniami z wesela, jak wyopadlo? Czy byly tance? I czy wyszlo duzo drozej niz wesele polskie?
Z gory dziekuje za wszystkie wpisy
jeszcze nie mam wrazen ze slubu, bo biore go 14 maja!!!!
wlasnie we wloszech....... dokumenty!!!!bylo troche biegania i tutaj i tez w polsce.ja biore slub koscielny, wiec pierwszy papierek to nulla osta z USC w polsce, z tym dokumentem i dokumentem od ksiedza ze zamierzasz zawrzec slub koscielny idziesz do comune. potem sa zapowiedz w comune i w kosciele.
z polski musisz miec akt chrztu, bierzmowania i nulla osta ze nie zawarlas zwiazku malzenskego w kosciele w polsce(to wszystko wydaja na jednym dokumencie w parafi gdzie bylas ochrzczona)no i potem juz mozesz wejsc w stan malzenki z twoim ukochanym!!!! na to wszystko potrzeba ok.4 miesiace....troche wiecej na przygotowanie slubu....przyjecie, kwiaty, suknia itp...
pozdrawiam i jesli masz pytania pisz
ksiadz: akt chrztu i bierzmowania, i potrzebny jest tez papier od ksiedza ze sie zapowiedzi odbyly w polsce (w kosciele) :)
comune:akt urodzenia (wez na formularzu miedzynarodowym) i zaswiadczenie o zdolnosci zawarcia zwiazku malzenskiego :)
mialam slub 29 marca we wloszech, myslalam ze bedzie stypa, bo kazdy tak opisuje wloskie wesela.ale troszeczke urozmaicilismy nasz slub zamiast wina, byla wodka :D tak sie wlosi ponapijali ze polowa albo spala w samochodzie albo obejmowali sie z kloszem :D bylo wesolo!!!tance tez byly, bo jak chlopaki sie ponapijali to i do tanca poszli :D nawet karaoke sobie urzadzili.zrobilismy przyjecie tzn. obiad trwal od 13 do 24 :D koszty wyszly ok 3 tys. e (liczba gosci 60) :D oprocz restauracji za ktora jeden gosc zaplacil :D( ok 2,5 tys.e), ale ze wszystkim uwazalismy, zadnego szastania kasa.jak na wloskie wesele to wyszlo bardzo bardzo malo!!
!
Gratulacje i trzymam kciuki, a gdzie bierzesz slub? na poludniu czy polnocy?
Pytanie formalne, zeby otrzymac nulla osta z Polski trzeba sie udac osobiscie do USC w Polsce, czy mozna to zalatwic zdalnie? I czy do otrzymania nulla osta jest tez potrzebny jakis dokument od ksiedza? Mam juz akt chrztu i bierzmowania oraz odbyte nauki tu we wloszech, gdzie mieszkam od paru miesiecy, ale nie mam jeszcze domicilio ani residenza.
ps. osobiscie uwazam ze najwazniejsza jest ceremonia slubu, a nie tam kwiaty czy inne duperele.wspomnienie z wesela ktore pozostanie w moim sercu to nie sukienka itd., tylko masza, ktora ksiadz poprowadzil przepieknie.mielismy duzo szczescia ze sie trafil nam taki wspanialy ksiadz :)
moja mama nie moga odebrac nulla osta, musialam jechac i osobiscie ja odebrac z usc.ale nie musisz jechac do polski jak nie mozesz mozesz to zalatwic przez konsulat.
aaa i do wziecia nulla osta ja musialam podac dane meza i jego rodzicow.nic wiecej tylko dowod musisz miec hehe
Ok, czyli:
z USC w Polsce potrzebuje zaswiadczene o zdolnosci do zawarcia slubu+ akt urodzenia
od ksiedza w PL: akt chrztu+ bierzmowanie
od ksiedza w IT gdzie chce wziac slub: dokument ze zamierzam wziac slub ;)
i z tym wszystkim do comune w IT dobrze zrozumialam?
Z nulla osta z Comune ide do ksiedza w IT aby oglosil zapowiedzi.
I potem musze jeszcze wrocic do ksiedza w PL zeby tez mogl oglosic zapowiedzi czy jego to juz nie interesuje?

Znacie jakas fajna stronke int. o slubach w IT? A moze ktos moglby polecic lokal w okolicach Padwy? albo kapele?
Czy ślub coś zmieni? Tak!To prawda, że dla mężczyzn niewiele. Za to libido kobiet... spada.Stereotyp wygłodniałego mężczyzny i znudzonej kobiety w łóżku wcale nie jest wymysłem. Naukowcy zajmujący się tematyką seksu odkryli, że w momencie, w którym kobieta wchodzi w stały związek, jej seksualne potrzeby zmniejszają się w miarę upływu czasu. Mimo, że na początku mogliście nie wychodzić z łóżka przez cały dzień, to po czterech latach mniej niż połowa kobiet chciała regularnie uprawiać seks. Po dwudziestu latach tylko 20 procent kobiet oczekiwało regularnego seksu od swoich partnerów.

To dość smutna wiadomość dla mężczyzn, których libido utrzymuje się mniej więcej na tym samym poziomie przez cały okres trwania związku. Jego spadek jest związany dopiero z procesem starzenia......I wszystko juz jasne? Wiadomo dlaczego zdradzaja? Bo wam libido spadlo.. :D
Drogie panie, możecie w skrajnych przypadkach starać się się o ślub nawet gdy wasz ukochany zszedł był z tego świata przed zawarciem małżeństwa, nie pozostawiając wam ani grosza.

Oto precedens:

Francuski artysta malarz Jean-Louis Ronzier i tancerka Martine Cazenave poznali się w połowie lat 80. i planowali pobrać po przejściu na emeryturę. Pani Cazenave jednak zachorowała i zmarła na dwa miesiące przed wyznaczoną datą ślubu. Artysta przeszedł długą batalię, składając wniosek o udzielenie ślubu jeszcze u prezydenta Jacquesa Chiraca.

Stało się to dopiero w sobotę, 26 lipca br. 68-letni artysta-malarz poślubił na południu Francji zmarłą w 2004 roku w wieku 52 lat, swą narzeczona, tancerkę. Prawo francuskie w skrajnie rzadkich sytuacjach zezwala na zawarcie małżeństwa pośmiertnego. "Obiecałem jej, że się pobierzemy i dotrzymuję słowa: 20 lat wspólnego życia się nie zapomina. Nadal z nią rozmawiam i opowiadam, co zrobiłem" - wyjaśnił Jean-Louis Ronzier przed uroczystością. Uczestniczyło w niej około 50 gości - rodzin i przyjaciół obu stron.

Na uroczystość wyraził zgodę prezydent Sarkozy specjalnym dekretem podpisanym przez premiera i ministra sprawiedliwości.



No i co? Kto mi powie, że śluby ze zwierzętami są niemożliwe? Postęp jest bezlitosny.:DDDDDDDDD
nieboszczka musiala miec jakis mająteczek..skoro narzeczony tak parł do slubu,pewnie bylo co nieco do dziedziczenia :D Interesownosc mezczyzna nie zna granic..dobrego smaku.Slub dla papierka? Czemus ten papierek musial potem sluzyc!
No z pewnością kasa, ale ślub z kim???
Jeżeli mówimy o umowie cywilno-prawnej, to ta osoba po prostu nie istnieje, zmarłego nie ma. Ktoś kogo nie ma, nie może stanowić strony w umowie. Kuriozum.
To ma byc akt urodzenia czy odpis, a moze to jedno i to samo, z moja wiedza urzedowa jest slabiutka, przepraszam za smiesznosc pytania, czeka na odpowiedz, dziekuje
Nadal nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi jak wygląda tradycyjne włoskie wesele, zdaje sobie sprawę ze różnice między regionami są ogromne ale moja rodzina w Polsce niestety nie.
Moje wesele odbędzie sie w grudniu, na północy Włoch gdyż wychodze za włocha,ktorego rodzina pochodzi z przeróżnych regionów wloch + moja rodzina z PL która o tym kraju nie ma zielonego pojęcia .
Jaki standard wloskiego wesela przedstawić mojej rodzinie z PL??? Nie dają mi spokoju! Chodzi mi o najwieksze róznice typu: zabawa w ciagu dnia, nie w nocy, bomboniery itp.
A co z oczepinami? Maja tego typu zabawy? Z góry dzięki za odp.
roznice pomiedzy polnoca a poludniem sa znaczne, ale to chyba zalezy od tego jak Wy sobie zorganizujecie Wasze wesele...ostatnio kuzyn mojego meza, ktory od 10 lat mieszka w Treviso wyprawil tam typowe przyjecie dla pld, jego matka nawet mozzarelle wiozla hehe goscie z pln byli zdumieni, ale tez widac bylo zachwyt w ich oczach, na pln przyjecia sa skromne, obiadek i do domku...
Na polnocy niewiele wykraczaja poza obiad w restauracji, na poludniu to inna bajka.
To tez pewnie zalezy od srodowiska. U naszych znajomych bylo weselicho w knajpie caly dzien, mnostwo zarcia i muzyka. Wczesniej znajomi zrobili tak wywiad z mloda para i na weselu odczytywali ich odpowiedzi na te same pytania, byla kupa smiechu. Ludzie byli rdzenni z polnocy, srodowisko studenckie. W sumie fajny klimat.
edytunia a gdzie sie podpiszesz na akcie zawarcia zawiazku malzenskiego nad kreska czy pod kreska..z rozdzielnoscia majatkowa czy bez rozdzielnosci majatkowej?
to dosc istotne pytanie..na jakie malzenstwo decyduja sie nasze forowiczki..z rozdzielnoscia majatkowa czy bez rodzielnosci majtkowej..warto by zalozyc oddzielny post..sa tu takie posty :jak ma na imie twoj amore?..ile ma wzrostu?..a o sprawch istotnych o finansowych to nie ma nic..NULL.Czy nasze dziewczyny sa swiadome ze Wlochowi nic sie NIE PODPISUJE POD KRESKA???????????????????????????:D
Sette,a co to dokladnie znaczy, ze nic sie nie podpisuje pod kreska?
omawialysmy to tu: http://www.wloski.ang.pl/emerytura_39066.html dosc ciekawy post z zycia wziety
akt zawrcia slubu nie podpisuje sie pod kreska..nawet jakby wam ksidz czy sznowny swiezo poslubiony malzoenek palcem to miejsce POD KRESKA na lacie zawrcia zw.malzensk. wskazywal to podpisujcie NAD KRESKA i palcie głupa,ze sie pomyliliscie..wiec bystro sprezajac sie walcie podpis na akcie NAD KRESKA..NAD NAD!..potem mozna skromnie przeprosic ze sie pomylilas i ze stresu nie wiedzilas gdzie piszesz..hehehehee
..literowki....akt zawarcia slubu nie podpisuje sie pod kreska..nawet jakby wam ksiadz
>czy szanowny swiezo poslubiony malzonek palcem to miejsce POD KRESKA
>na akcie zawarcia zw.malzensk. wskazywal to podpisujcie NAD KRESKA i
>palcie głupa,ze sie pomylilyscie..wiec bystro, sprezajac sie walcie
>podpis na akcie NAD KRESKA..NAD NAD!..potem mozna skromnie przeprosic
>ze sie pomylilas i ze stresu nie wiedzialas gdzie piszesz..hehehehee
ja w tamtym roku bylam u koleznaki, tutaj na polnocy-straszn anuda, taki zwykly obiad po uroczystosci w kosciele, nie wiem jak inni ale ja sie wynudzilam jak mops, ziewalam non stop, bylam tez kilka lat temu na poludniu i rzeczywiscie tam wesele to inna bajka, bylo troche jak w Polsce ale nie tak przasnie z drugiej strony i bez glupiw zabaw typu taniec z walkiem,bo typowe polkie wesela tez mi sie nie podobaja, ale to na ktorym bylam na poludniu bylo calkiem udane, bylo sporo jedzenia, zabawa do rana itp
ja bylam juz na kilku weselach na poludniu i na zadnym mi sie nie podobalo,tylko zarcie zarcie zadnej zabawy,byl obiad albo kolacja
to chyba ten sam temat http://www.wloski.ang.pl/forumw.php?IDt=8243
Comunione dei Beni o.. separazione dei beni? http://www.abc-delmatrimonio.it/infoimportanti/rapporti_patrimoniali_tra_i_coniugi.htm
http://www.intrage.it/rubriche/famiglia/diritto/beni/index.shtml
Dziwne. Zadnych tancow, zartow, niepsodzianek? Jakies mruki pewnie.
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Pomoc językowa