Jakie miasto włoskie polecacie na tydzień wakacji?

Temat przeniesiony do archwium.
Moja mama z bratem chca pojechac gdzies na tydzien na wakacje, i myślą o Ischia , palermo albo Catania. Ale podobno Ischie mozna zwiedzic w 1 dzień.. A fajnie by bylo zobaczyc jeszcze inne ciekawe miasta w poblizu. Jakie miasta polecacie?:) Oprocz Bologna , Venezia, Verona, Firenze- bo tam juz byli.
Roma
Milano
Napoli
Te miasta to tak akurat na tydzień zwiedzania. Ale może nie w wakacje, bo za gorąco na przechadzanie się wśród kamieni.
Może jakaś wysepka? Elba, Capri, Sardegna...
San Benedetto del Tronto .... :-)
Zarowno Ischia jak i capri sa piekne, ale obie malutkie, glownie plaze... Ja bym wlasnie polecala Rzym Neapol i oczywiscie Toskania, a dokladniej Siene. Wybrzeze pomiedzy Rzymem a Neapolem jest rowniez przepiekne, np Sperlonga...
Zycze trfanych wyborow:)
dziekuje:) Moze jeszcze ktos mi cos poleci na tydzien?
polecam Portofino-jest bajeczne i pelne uroku!!!!sogno..
taaa, Portofino jest bajeczne i pelne uroku i bardzo ekskluzywne .... co trzeba koniecznie dodac, bo ekskluzywnosc kosztuje ;-) Portofino jest jedna z najdrozszych miejscowosci we Wloszech...
ostatnio dosc glosno bylo w okolicy o donosie, jaki zlozyli turysci na wlasciciela baru, ktorzy zostali skasowani 80€ za zwykly aperitif w postaci kieliszka wina, czy o przypadku szklanki wody za 3€;-)
ja sama w zeszlym roku za 1 godz. parkingu platnego ( nieplatnych nie ma, bo nie ma miejsca) zaplacilam 4€....bajeczne miejsce ;-)
pzdr:-)
na wakacje jestem zaproszona przez kolezanke do miasta Novara. Mozecie mi cos wiecej przyblizyc czego moge sie spodziewac tam, jaka panuje tam pogoda czy jest cos ciekawego do zwiedzania. Pozdrawiam
ciao! masz racje że Portofino jest ekskluzywne i drogie... ale warto zobaczyc... ma czy najdroższe? sogno
katarina1980 - novara to zwykle miasto, raczej bez wiekszych atrakcji, jakies 50 km od novary sa ladne miasta np. Arona, duze jezioro. Ale po miescie nie spodziewaj sie wiele.
ja osobiście polecam Bardolino, miasteczko nad jeziorem , pełne uroku i cośchyba ma w sobie
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Kultura i obyczaje