slownictwo jezdzieckie-hippika

Temat przeniesiony do archwium.
Wszystko co zwiazane z jezdziectwem,slowa zwroty nazwy przedmiotow ,narzedzi ,np;
Musztuk-
Oglowie-
Podkowy-
Ustepowanie bokiem -
Tkanie-
Galop-
Step-
Kowal-
Czaprak-
Derka-
Cytat: ekklos
Wszystko co zwiazane z jezdziectwem,slowa zwroty nazwy przedmiotow ,narzedzi ,np;
Musztuk-
Oglowie- la briglia
Podkowy- i ferri di cavallo
Ustepowanie bokiem -
Tkanie- la tessitura
Galop- il galoppo
Step-
Kowal- il fabbro
Czaprak- la sella
Derka-

ale nie mam 100% pewności
Cytat: ekklos
Wszystko co zwiazane z jezdziectwem,slowa zwroty nazwy przedmiotow ,narzedzi ,np;
Musztuk- il morso

Oglowie- la testiera - ogłowie do jazdy; la capezza - inaczej kantar

Ustepowanie bokiem - nie wiem o co Ci chodzi

Tkanie- ballo dell'orso

Step- il passo

Kowal- il maniscalco

Czaprak- la sottosella

Derka- la coperta per cavallo

Fabro - to kowal ogólnie (robi w metalu, może robić też bramy i inne takie) Maniscalco - kowal koński

Ogłowie - briglia też może być.

Tessitura to zupełnie inna dziedzina.

Sella - to siodło









Cytat: To_ja
Cytat: ekklos
Wszystko co zwiazane z jezdziectwem,slowa zwroty nazwy przedmiotow ,narzedzi ,np;
Musztuk- il morso

Oglowie- la testiera - ogłowie do jazdy; la capezza - inaczej kantar

Ustepowanie bokiem - nie wiem o co Ci chodzi

Tkanie- ballo dell'orso

Step- il passo

Kowal- il maniscalco

Czaprak- la sottosella

Derka- la coperta per cavallo

Fabro - to kowal ogólnie (robi w metalu, może robić też bramy i inne takie) Maniscalco - kowal koński

Ogłowie - briglia też może być.

Tessitura to zupełnie inna dziedzina.

Sella - to siodło


Ciesze sie ze staracie sie pomoc ,ale te slowa ktore podalem to tylko przyklady, ja potrzebuje calosci slownictwa,wyrazen w zargonie jezdzieckim po wlosku, moze ktos z Was wie gdzie znajde jakis slownik techniczny w tym kierunku,gotowe tlumaczenia itp. Te proste slowa uzywane na co dzien nie ma problemu bo sam mowie po wlosku,problem w tym ze za pare tygodni moja corka zacznie pobierac lekcje jazdy we wloszech i instruktoraka mowi tylko po wlosku , a po angielsku nie da sie jej zrozumiec.. chodzi mi dokladnie o wyrazenia zargonowe.

Dziekuje Wam za dobre checi i starania ;)
Cytat: ekklos
ja potrzebuje calosci slownictwa,wyrazen w zargonie jezdzieckim po wlosku, moze ktos z Was wie gdzie znajde jakis slownik techniczny w tym kierunku,gotowe tlumaczenia itp. Te proste slowa uzywane na co dzien nie ma problemu bo sam mowie po wlosku,problem w tym ze za pare tygodni moja corka zacznie pobierac lekcje jazdy we wloszech i instruktoraka mowi tylko po wlosku ,

Jeśli mówisz po włosku, to idź z córką na pierwsze jazdy i spisz sobie (inni kursanci z całą pewnością Ci pomogą) w zeszycie i niech córka się uczy. Słownika on line nie znam. Nie spotkałam się. Córka zna włoski? Bo jeśli tak, to niech sobie wejdzie na włoskie "końskie" strony.
Innym sposobem jest wyszukanie słowa w polskiej wikipedii a potem przejście na włoską wiki (klikasz "italiano" - jest po lewej stronie tekstu). Dużo słów możesz znaleźć w tej sposób (nie wszystkie jednak maja odpowiednik).