ważność paszportu a wylot do włoch

Temat przeniesiony do archwium.
Witam. Po krótce chciałbym przedstawić moją sytuację... Mam 17,5 lat, mam odbyć praktyki we Włoszech, wylatuje 7 maja tego roku, paszport ważny jest do 24 sierpnia tego roku. I tu pytanie czy przepis o ważności paszportu pól roku przed utratą jego ważności obowiązuje w tej sytuacji ? Za odpowiedź z góry dziekuję.
Nie sadze, biorąc pod uwagę, ze jesteśmy w strefie Schengen i dokumenty nie są sprawdzane na granicy (jedynie przy odprawie na lotnisku, żeby potwierdzić tożsamość pasażera). :) Jeśli podczas pobytu we Wloszech Twój paszport straci ważność (nie napisałeś, jak długo będziesz tu na praktykach), to nie szkodzi, bo do kraju możesz wrócić na podstawie nieważnego już dokumentu (dotyczy to tylko i wyłącznie powrotu do kraju).
Owszem,do kraju mozna powrocic na paszporcie ktory stracil waznosc ale tylko z panstwa osciennego.jezeli z jakiegos powodu w austri sprawdza dokumenty(mnie sie przydazylo) to chlopak bedzie mial problemy.Paszport praktycznie traci waznosc miesiac wczesniej,nie mozesz na nim juz wjechac do innego panstwa,wiem cos o tym bo sama mialam problemy i musialam dac lapowke zeby mnie przeposcili.Co prawda prawdopodobienstwo ze cie zatrzymaja jest bardzo male,no ale sie zdarza
Dodam, iż w marcu byłem w Holandii.
Ahha, zapomniałem dodać że praktyki trwają 2 tygodnie i wracam 21 maja.
No to nie masz sie czym martwic
Lory trochę mnie uspokoiłaś, dzięki :)
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Solo italiano

 »

Pomoc językowa - Sprawdzenie