dysleksja u dziecka

Temat przeniesiony do archwium.
hej mam dziecko w wieku szesciu lat poszedl teraz do pierwszej klasy i jestesmy we Wloszech mam problem taki ze nie sklada mi literek razem np.(do) nie mowi razem tylko oddzielnie chodzi na korepetycje ale nie wiem czy w tym kierunku ide czy moze zapisac dziecko do logopedy moze ma dysleksje bo czytalam o tym napiszcie jak tos mial taki przypadek jak ja mam z moim synkiem .
Rozumiem, że nie składa literek przy pisaniu i czytaniu? Normalnie dysleksję diagnozuje się na przełomie drugiej trzeciej klasy szkoły podstawowej, piszesz, że synek dopiero poszedł do szkoły- bardzo dużo dzieci w tym wieku ma taki sam problem i często nie jest to dysleksja. Jak dla mnie to jeszcze trochę za wcześnie, żeby mówić o dysleksji... Obserwuj, jeśli problem się pogłębi działaj. Zwróć uwagę na to, że masz dziecko polskie czy też pół polskie ( bo tatuś włoch?), dzieci bilingualne z reguły zaczynaja później mówić, pisać itd. Staraj się z nim dużo czytać, ćwicz pisanie...
poszukaj informacji na temat dysleksji u źródła, czyli na stronach Polskiego Towarzystwa Dyslektycznego
wklejam link http://www.dysleksja.waw.pl/dysleksja/dla_wszystkich/objawy.html
szczegolnie chlopcom ciezko idzie czytanie..:D/..wiem to po moim/..musisz z nim wiecej pracowac...czytac wszystko co sie da po drodze..jako zabawe jak idziesz to czytajcie na glos nazwy sklepow/bo takie fajne wielkimi literami pisane.. napisy...wszelkie neony..czy cos na jakims samochodzie jak reklama..chlopcy lubia samochody..duzo i na glos, na glos...Poswięc sie mamuska..dziecko ma problem, pomoz mu,on ma tylko ciebie!Powodzenia:D
dziekuje za odpowiedzi :)
jestem zadowolona z mojego synka bo w kwietniu juz zaczol czytac i skladac literki korepetycje pomogly:)
Temat przeniesiony do archwium.

 »

Kultura i obyczaje