sklep internetowy

Temat przeniesiony do archwium.
Sluchajcie Moi\je Kochani\e :D
Chce, planuj, rozwazam zalozenie sklepu internetowego z oryginalna bizuteria, ciuszkami etc. wszystko ma byc niebanalne, oryginalne, niepowtarzalne, po jednej sztuce etc. cena tez bardzo przstepna. Sklep ma dzialac oczywiscie na terenie slonecznej Itali, ale na razie jestem na etapie rozwazan czy to jest wogole trafiony pomysl, czy sie oplaca, czy ja w tym zaprzeproszeniu pierdolniczku nie bede miala wiecej problemow niz zyskw z tym zwiazanych, taki pierwszy, banalny problem ktory mi przychodzi do glowy to np. kurier ktory dostarczalby moje zakupy, mam tu bardzo zle doswiadczenia z nimi zwiazane i to jest moja najwieksza obawa zwiazana z otwarciem sklepu, o zgrozo, smieszne, ale prawdziwe np. ostatnio wykradli prawie cala zawartosc mojej paczki,ktora zostala wyslana z jednego ze sklepu internetowych !! takie historie nigdy mi sie w Polsce nie przytrafily, wiec bylam delikatnie mowiac zbulwersowana !!! Pani z rozbrajajacym usmiechem na poczcie oswiadczyla, ze paczka byla otwarta i w takim stanie dostarczyl ja kurier, no cuuuudownieee !!! zastanawialam sie tez, a moze przede wszystkim czy wloszki sa na tyle nowoczesnymi co My Polki ;) kobietami i robia wogole jakies zakupy w internecie, bo ostatnio zaczynam szczerze w nie watpic, nie wiem czy wogole opanowaly sztuke wlaczenia komputera czy chociaz sa na tym etapie ?! hmmm jak myslicie??? Jak jest z waszymi wloskimi kolezankami? Kupuja wogole takie rzeczy w necie??? Mozecie przeprowadzic dla mnie jakies badania marketingowe tak mimochodem?? :D Bede wdzieczna !!! Wszystkie Panie, ktore mi pomoga ustalic profil moich przyszlych klientek bede mialy rabat !!! :D Powaznie. Dziekuje Wam za uwage. Spijcie smacznie anioleczki !!!
*mialo byc- Moje\ Moi kochane\kochani
zupelnie nie wiem czemu mi sie tak wykrzaczylo
*sklepow internetowych, sooory
przepraszam wszystkich z gory przewrazliwonych za bledy, ale juz nie mam sily ich poprawiac ;)
zaaartowalam z tymi badaniami marketingowymi, ale co o tym myslicie? jest tu ktos zyw na tym forum? :P
Mulino, ja mysle, ze wlasnie BEZ badan marketingowych to sie w to nie pakuj!

wydaje mi się, ze na rynku wloskim byloby trudniej z takim pomyslem niz na polskim...ale oczywiscie moge sie mylic..w kazdym razie bądx ostrożna
miałam pomysł, żeby otworzyc podobny sklep w Polsce, ale nie zaryzykuję po tym jak sprawdziłam temat dokładniej...u nas jest ich tteraz naprawdę bardzo duzo i myslę, ze jedynie te o bardzo szerokim asortymencie mają szansę się przebić...a tak jak mówię - we Włoszech nie znalazłabys tylu odbiorców co u nas - tam ludzie są bardziej stargetowani na konkretne MARKI, a nie na oryginalność czy unikatowość towaru
badania marketingowe to dobry pomysł
pozdrawiam:-)
dzieki Agatka ;)
mialam na mysli, iz zartuje z tym wykorzystaniem kolezanek z forum do badan marketingowych, pomyslalam, ze zabrzmialo to jak jakis szantazyk, akt desperacji :) zeby tylko mi ktos odpisal :D Tak, tez mysle, ze takie badania sa bardzo wazne i obawiam sie, ze rowniez masz racje co do wloskiego zamilowanie do znanych- niekoniecznie dobrej jakosci marek :( Ale badania przeprowadze !! :D W Polsce rzeczywiscie takie sklepy powstaja jak grzyby po deszczu, ale maja sie calkiem niezle, nawet second handy w necie ciesza sie powodzeniem, we Wloszech o takowych to juz wogole mozna zapomniec ;)
a myslicie, ze przujelyby sie we Wloszech marki typu Reserved, Orsay i tym podobne ciuszki dla mlodych niekoniecznie bardzo zamoznych kobiet? Mysle, ze to sa naprawde fajne poslkie fatalaszki, projektantow maja swietnych i kolekcje tez bardzo udane, wiec hmm wydaje mi sie, ze przyjelyby sie na wloskim gruncie?! Jak myslicie Moje Droge? Zastanawialam sie tez nad podjeciem wspolpracy na zasadzie franczyzy, albo zaopatrywaniu sie w fajowe ciuszki u polskich producentow, chociaz jesli chodzi o Reserved to nie jest takie proste. Gdyby taki sklep powstal w Milano polecaly byscie znajomym swoim znajomym, zeby one polecaly znajomym znajomym? No i zasadnicze pytanie czy znajome znajomych bylyby zainteresowane i przyszly z laski swojej, wydaly troche grosza i tym samym wsparlyby mnie finansowo, bo w planach mam zakup porszaka w przyszlym roku :D A tak na serio jak myslicie ?!
muli jakos chyba Cie lubie :)
phehehehe a to co? jakies wyznanie uczuc? tu na forum? ale dobrze wybaczam Ci :D No ja taka fajna jestem, ze nie sposob mnie nie lubic :D aahahahaa
gajowy, a ja musze powiedziec, ze Ci cholernie zazdroszcze tego wyszukanego nick-a, noooo naprawde swietny :D kurna no zazdroszcze jak jasna.. !!! Gdybym nie byla mulinem to napewno bylabym gajowym szybciutko :D :D
:-D jeszcze mam takich kilka w zanadrzu ...:)
to dawaj moze zmienie image :D
Hey... Przeczytałam ten wątek i zdecydowałam odpisać.
Moim zdaniem we Włoszech nie zwraca się uwagi na rzeczy "oryginalne", dla Włochów najważniejsza jest MARKA, METKA sławnego projektanta typu : Dolce Gabbana, Armani,Angel&Devil, Gucci,Luis Vitton,Diesel, Richmond, Valentino itd. ecc.
Ubrania oczywiście muszą być modne, na "topie".Większość Włochów przywiązuje do tego wielką uwagę, a niektórzy (co jest dla mnie kompletną głupotą)nie chcą sie nawet zadawać czy obcować z ludźmi niemającymi metki na ubraniu.

Jeżeli chodzi o umiejętności Włoszek... to hmm... komputer jest dla nich trudnym urządzeniem i używają go zazwyczaj do: czatowania na Msn Messenger :D, przeglądania stron poświęconych nowym trendom w modzi, ściągania piosenek z internetu.
Zakupy przez internet są dla dwóch trzecich kobiet "abstrakcją".
Mężczyźni bardziej się w tym orientują i są skłonni do kupowania ubrań, gier komputerowych, technologia nie jest im obca.

Szczerze, odradzam założenie takiego sklepu w Italii, pomysł mógłby się może przyjąć w jakimś kraju typu Czechy, Chorwacja ecc., ale raczej na pewno nie we Włoszech (przodownikowi mody w Europie).
Ciao, buon proseguimento ;)
wybacz ale co ma piernik do wiatraka?
Taki sklep nie jest (wedlug mnie) otwierany dla Wlochow ale dla polakow.
ale kto ma wybaczyc ja czy patryy? bo juz sie lekko zagubilam, jakis ciezki mam dzien, jesli ja to wybaczam !!!
patryy :-)
ups to ja sie zagubilam. Pomylilam watki :-) Ja tez jestem chyba lekko zaspana.
jesli chodzi o marke Reserved to dla mnie sa to okropne ciuchy,obecne wzory bluzek, kroje spodnic,sa koszmarne,odstaja od wloskiej mody.Jedynie dzinsy są w porzadku,ale tez nie wszystkie modele mi odpowiadaja,zwracam zawsze uwage na material z jakiego jest wykonany produkt,jak bedzie sie nosil,czy sie gniecie czy w dotyku sprawia mi przyjemne wrazenie od pierwszego dotkniecia i jak jest mozliwosc konserwacji/prania..to sie tyczy odziezy damskiej ,jestem nastawiona do tej marki bardzo krytycznie .Natomiast odziez dla panow tej marki podoba mi sie...nie wiem dlaczego,ale tak jest..damska odziez nazwalabym szmatami ,ze wzgledu na ich jakosc wysoce niezadowalajaca..a meska dosc odpowiednia dla mlodych ludzi ze srednimi dochodami..Orsay...malo rzeczy mnie zadowala,naprawde rzadko cos trafiam,kieruje sie tym sklepie kolorem ,ide tam gdzie widze odpowiadajcy mi odcien koloru,potem dotykam,czesto ide do kasy i jednak zawracam i odkladam niczego nie kupujac..Nie wiem co mi dolega, ze jestem tak krytyczna wobec tej marki,bo czesto kupowalam przed lat rzeczy tej marki w szwajcari,wowczas bywalam zadowolona.Porownujac jakosc tych dwoch marek do produktow wloskich ,wloskie wygrywaja i czasem kosztuja taniej niz na "5th Avenue" w stolicy..:D
No Malwa wez sie w garsc!!! :P :D
Ale moze faktycznie moglabym otworzyc taki sklep dla polek, wszystko sie zgadza, nie jestesmy takimi snobkami-przynajmniej sadze wg. siebie, na drabinie ewolucyjnej tez mam wrazenie wyzej sie plasujemy w porownaniu z wloszkami :D weeeel jestesmy nowoczesnymi kobietami, nie boimi sie nowosci, techniki na widok myszki od komputera nie wiejemy, ale czy polska klientka bedzie w stanie przyczynic sie do zakupu i utzrymania mojego porszaka?
Dziekuje Patry za wskazowki ;)
mi tez nie wszystko w tych sklepac pasuje, myslalam o tym zeby wybierac tylko rzeczy, ktore mi sie podobaja i sa dobrej jakosci,a nie wszystko jak leci,a ze mam dooooobry gust...:D to by byla zbieranina ciuchw roznych marek, ale, no wlasnie jest wiele ale o ktorych juz mi sie nie chce pisac, bo wybaczcie, ale senna dzis jestem i jakos mi sie nie chce, a ciuchy dla facetow w reserved sa rzeczywiscie ciekawsze,no i dawno tam nie bylam wiec przyznam szczerze nie wiem, ze spodnice maja teraz koszmarny kroj :D
teraz maja kolekcję paprocki&brzozowski - postanowili robic serie znanych projektantów jak w h&m...w sumie dobry pomysł

ja jak wchodzę do reserved to właśnie głównie za spódnicami i torbami się rozgladam...jakos nic poza tym nie przykuwa mojej uwagi w tym sklepie

ale napradę wydaje mi się, że taki sklep z odzieżu by się nei przebił....raczej powinnaś skupic się na dodatkach: bizuteria, torby, paski, buty...bo tutaj można zawojować oryginalnością
wlasnie o brzozowskim i paprockim nie wspomnialam,to wlasnie dlatego tez mi ten reserved przyszedl do glowy :P a widzisz gemma komus te spodnice sie podobaja, to rzecz gustu, a na samym poczatku wlasnie tylko i wylacznie o dodatkach myslalam, potem mnie jakos fantazja poniosla i o tych ciuchach zaczelam pisac, tylk czy nawet te dodatki mialyby szanse sie sprzedac w necie? czy wloszki wogole wiedza istnieniu sklepow w internecie? :D ok dziekuje Agatka ;)
Ide ziuziu
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Życie, praca, nauka

 »

Pomoc językowa - tłumaczenia