Ustna matura j. wloski 2005

Temat przeniesiony do archwium.
Witam wszystkich maturzystów 2005,
Drodzy maturzysci jesli ktoś z was zdawał juz w tym roku mature z j. włoskiego poziom podstawowy lub rozszezony to prosze wpisujcie co mieliscie w zestawach. Jakie obrazki do opisu ? I ogólnie o tematach rozmów sterowanych czy materiałów stymulujacych. W ten sposób mozemy wzajemnie sobie ułatwiać zdawanie tej nowej matury.
saluti e in bocca al lupo!!!
ja zdawalam-poziom rozszezony
1.obrazki dotyczace roli kobiety w dzisiejszym zyciu; kariera czy rodzina? czy mozna to ze soba pogodzic?
2. temat- il modo di divertirsi dipende dall'eta?
nic sie nie martw, to mega banal!!!
ja chce zdawac maturke z wloskiego jeszcze nie wiem czy podstawa czy rozszerzennie..bo sie nie ucze w szkole ale pooprzez przebywanie tam..a ze na sardynii to oni po sardo mowia i robia bledy to boje se troche na rozszerzenie brac..ale mam pytanko czy ktos moze mi przeslac jakies testy czy probne matury czy mature na rozszerzeniu i podstawie z wlocha??bede baaardzo wdzieczna!1prosilabym jak najszybciej bo do konca wrzesnia musze sie zdecydowac..to moj email [email]
zajrzyj na ta strone jest informator z przykladowymi testami.
http://www.cke.edu.pl/podstrony/inform_matur/wloski.pdf
rzeczywiscie matura z wloskiego to czysta przyjemnosc, zwlaszcza w Krk :) zdawaj rozszerzony nie wolno sie bac!!
jak powiedzialam rodzicom ze nie zdaje angola rozszrzonego a wloski to pokazali zebym sie puknela w czolo....bo sadza ze wloski sie do niczego nie przyda natomiast angol tzak...mam prosbe...czy komus z was na emaila moglabym napisac jakies wyopracowanko po wlosku aby ktos ocenil moja znajomosc jezyka??bede bbbb wdzieczna;-))moze nawet bede w stanie sie odwdzieczyc.....
hej wszystkim maturzystom!!
czy są tu tacy co zdecydowali się na rozszerzoną na obu egzaminach?a może znajde kogoś kto tez wybiera się na warszawską italianistykę?bardzo się boje i fajnie byłoby mieć swiadomość ze nie jestem sama:)
hej ja pishe ustny i psemny roz... :) jak cos to sie odezwij do mnie na [gg] :D to sobie pogadamy
pozdr
Odkupię podręcznik "Bravissimo" K.Katerinov!!! Kontakt: [email]
Witam!Moja koleżanka z Bydgoszczy zdawała włoski na maturze rozszerzony ustny i pisemny>Na ustny jechała do Gdańska,ponieważ w woj.kujawsko-pomorskim nie było egzaminatorów.Wylosowała temat o klonowaniu i dostała na ustnym tylko jak na nią 65%.Pisemny jej poszedł świetnie.Ona mieszkała 3 lata we Włoszech.Bardzo chciała iść na italianistykę na UMK,ale się niestety nie dostała.Napisała odwołanie i też jej to nic nie dało,fakt,że na UMK na italianistykę było ponad 20 osób na miejsce.Ja tez chcę sobie wziąć,ale to od 3 roku italianistykę,bo jak narazie jestem na filologii romańskiej i jest barrrrrrrrdzo ciężko!Tylko,że ja będę miał ułatwioną sytuację,bo będę miał wewnętrzną rekrutację!!!Powodzonka życzę wszystkim maturzystom,proszę się nie zrażać i sugeruję zdawanie egzaminu na poziomie rozszerzonym.A napisałem o mojej koleżance dlatego,żebyście byli przygotowani,że niestety są takie dziwaczne tematy też.Na UMK,żeby się dostać trzeba było mieć najmniej 96/100 podczas rekrutacji.To tylko takie info!!!!Jeszcze raz pozdrawiam
monika!!chciałam napisać do ciebie na gg ale ciągle jestes niedostepna(moje:3200622)ale chciałam sie zapytać,ile uczysz sie włoskiego?i jak oceniasz swój poziom,bo ja np.ucze sie dopiero 2 lata i to tylko 2 lekcje tygodniowo,ale staram sie nie załamywac:)pzdr
dzieki..nie ma jak dobre slowo...:-[
hej bianca neve!ja sie decyduje i decyduje i tym momencie to powinnam przeklinac;-((bo na razie nic z tego...wszyscy mi mowia zebym zdawala....a eraz to nie bede skromna;-))mam znajomych jeden mowi perfekt po wlosku i mowi ze b.dobrze pisze i mowie.. potem kolezn=anka zdaje rozszerzenie i tez lepiej od niej umiem ale pytalam sie nauczyciela(w sumie do kompetentnych to on nie nsaley ale jezyk zna) to powiedzial ze nie mam zdawac ale to moja decyzja...
amica:)a ile lat sie uczysz i z jakich podreczników korzystasz?ja 2 lata i korzystałam z:un giorno in italia to już skończyłam i teraz progetto italiano 2,a oprucz tego czasem uzupełniam gramatykę z książką z kursu:un corso per stranieri medio e avanzato,ale szczerze mówiąc coś czarno widzę ustną...
JA Z BRAVO I CIAO I POTEM REPETYTORIUM !POWIEDZ MI BLAGAM!ROZWIAZ TEST NA STRONIE SPRACHCAFFE ALBO NA EMPIKU Z ANGOLA I POWEDZ ILE MIALAS PKT@!bo ja jestem zalamana;-((( 60% na sprachcaffe!!!odpowiedzi przeslij mi na [email]
amica - z jakiego repetytorium sie uczylas?? bo zdaje w tym roku wloski i szukam jakichs ksiazek,repetytoriow,czegokolwiek co przygotowuje do matury....mozesz podac tytul albo autora albo cokolwiek??
mysle ze warto przejrzec "repetytorium tematyczno - leksykalne" A.Jenerowicz & C.Giorgi wydawnictwa Wagros
ja zamierzam zdać maturę rozszerzoną ustną i pisemną w tym roku - muszę, to mój drugi język. Na szczęście będę miał przed samym pisemnym egzaminem dwa tygodnie wolne, więc będzie czas na naukę ;)... jeśli chcesz, to się odezwij - 8896399 [niedługo tam już wrócę]...
Pozdrawiam!
Allora scrivimi qualcosa ed io te lo correggo. Coraggio! Scrivi a [email]
Hej!:) Z jakiego repetutorium korzystalas? Ja chce zdawac w tym roku, ale takich typowo przygotowywujacych do matury (tak jak sa do angielskiego) to chyba nie ma?...
Temat przeniesiony do archwium.

« 

Kultura i obyczaje

 »

Kultura i obyczaje