cils

Temat przeniesiony do archwium.
Czesc! Czy ktos z was zdawal egzamin CILS na uniwersytecie w Siena? Jesli tak bylabym wdzieczna za informacje jak to wyglada i jaka jest ogolnie atmosfera na tych egzaminach. Mam zamiar zdawac drugiego grudnia tego roku.
Wracam do tematu dosc czesto poruszanego: CELI czy CILS - czy ktos z Was wie, ktory z nich jest lepiej widziany we Wloszech - ktory trudniejszy? A moze PLIDA - szukajac informacji w Internecie cos takiego mi sie tez pojawilo....
ja zdawalam Cisl drugi stopien szesc lat temu ,a w listopadzie 2004 Cisl 4 stopnia i Plida 4 stopnia ...hmmm..Wiec powiem tak ,Cisl jest o wieleeeeeeeeeeeeeeee latwiejszy ,a Plida coz ja np. na koniec pisemnego sie zalamalam ,bo bylo bardzooooo ciezko i wyobraz sobie zdalam wszystko tylko nie pisemny ( ktory praktycznie olalam ) i teraz 24 maja ,mam poprawke . Wiec jesli ktos nie zna dosc dobrze jezyka radze Cisl ,naprawde jest o wiele latwiej . Pozdrawiam ....ahh jak wyglada taki egzamin puszczaja Ci wiadomosci z radia ,a ty masz pozniej odpowiedziec na okolo 12 pytan ,a aby bylo trudniej z tych w kazdym pytaniu masz po 4 odpowiedzi i musisz wybrac jedna .
ahhh jesli chcesz dam ci stronke na ktorej sa przyklady takich egzaminow ...
zarowno cils jak i celi sa uznawane przez Ministero degli Affari Esteri. Celi, wyczytalam, uznawany jest tez przez Ministero dell'Istruzione, l'Universita' e delle ricerche scientifiche. Nie widzialam testow Cils 4, ale obejrzalam sobie testy Celi 5.. i moze sie myle, ale wydaje sie on dosyc latwy. wydaje sie podobny do Cilsa 3, choc dwa lata temu moja znajomosc wloskiego byla pewnie gorsza. Chyba zdecyduje sie na Celi 5, tak dla odmiany:)), choc decydujaca kwestia bedzie sprawa ile ten egzamin kosztuje we Wloszech.. Cena Cilsa 4 we Wloszech to 220 euro.
witam,


chcialbym zdac egzamin cils poziom 3 lub celi poziom 3. nie mam pojecia jak wygladaja ani jak sa trudne.
prosze o max info jesli to mozliwe.
zwłaszcza o linki do stron z przykladowymi testami.
pozdrawiam i z góry dziekuje
moj mail [email]
bardzo prosiłabym o linka gdyz chce zdawac cils [email]
Sluchajcie czy ktos mowgly napisac mi jesli wie,gdzie moglabym znalezc do wydrukowania egzaminy CILS z ubieglych lat? na stronie Universita di Siena jest tylko z 2002 roku.Moze ktos ma w ogole w domu z jakis lat? prosze o informacje na mail [email]
cześć!
ja mam zamiar zdawac w grudniu cils w sienie zastanawiam sie jeszcze nad wyborem poziomu,bo tez nie wiem na co sie porywac.dokonalas moze wplaty juz?nie wiem ile w tym roku i na jakie konto oraz do kiedy trzeba dokonac oplaty za egz.
[email]
ja słyszałam, że te egzaminy to są w Sienie oceniane,a zdaje się np. w Krakowie. potem wysyłają je do Sieny i dlatego czeka się prawie 3 mc na wyniki
hej Moninia chciałabym spróbować zdać CEli lub Cils ,tylko nie mmam żadnych materiałow do tych egzaminów,dlatego mam gorącą prośbę do ciebie i innych osób na forum o pomoc w poszukaniu starych testów jeżeli ktoś może mi przesłac mailem to z góry dziękuję mój adres- [email] ciao
bardzo proszę prześlij mi je na adres [email]
z góry dziękuję
Hej wszystkim mam pytanie czy ktos moze ma przykladowe certyfikaty z lat ubiegłych ? jelsi tak czy moze mi ktos wyslac cos :) moj adres mailowy to [email]
Hej, ja też jestem zainteresowana egzaminem CILS 2 ale niewiele wiem na ten temat, uczę się na kursie - poziom B1. Czy ktoś wie gdzie mogę zdać w tym roku CILS 2 lub czy ktoś ma przykładowe testy ? pomóżcie, jestem nowa na tym forum.....mój adres [email]
Temat przeniesiony do archwium.